Paslaugos

Būtinoji pagalba skaudant dantį
Dantų skausmas- vienas iš nemaloniausių ir labiausiai varginančių pacientą pojūčių. Naktinis skausmas, patinimas su karščiavimu ar be jo rodo situacijos rimtumą.Tokiu atveju Jums būtina skubi odontologinė pagalba. Jos metu, įvertinus simptomus ir klinikinę situaciją, malšinamas skausmas, šalinama skausmo priežastis, dedami vaistai, taip pat skiriama geriamų vaistų skausmo kontrolei. Deja, kartais tenka dantį ir pašalinti.
Dantų plombavimas
Kaip bebūtų gaila, tačiau ir šiandien kariesas yra plačiai išplitęs. Pažeistas dantis turi būti atstatomas.Dažniausiai tai atliekama plombuojant.Įvertinus situaciją gali būti naudojamos stiklojonomerinės, kompozitinės plombos. Šviesoje kietėjantys kompozitai leidžia estetiškai ir tiksliai atstatyti prarastus danties audinius. Plombuojant atkartojama danties sluoksniai, atstatoma anatominė forma.
Endodontinis kanalų gydymas
Atliekamas, kai infekcija patenka į pulpą ir pradeda vystytis uždegimas danties kanaluose arba už danties šaknies viršūnės esančiuose audiniuose.Šios procedūros metu siekiama pašalinti infekciją iš kanalų. Danties kanalai valomi instrumentais ir apdorojami medikamentinėmis medžiagomis skirtomis kanalų gydymui.Po gydymo dantis plombuojamas. Kokybiškas kanalų užplombavimas yra labai svarbus faktorius tolimesnei danties prognozei. Endodontinio gydymo metu yra daromos rentgenogramos diagnozės patikslinimui, dantųšaknų kanalų ilgiui nustatyti, taip pat plombavimo kokybei įvertinti.
Protezavimas
Dantų protezavimas – tai procedūros, kurių metu atkuriama prarasta danties forma, struktūra, atstatoma dantų eilių defektai, kramtymo funkcija ir, žinoma, estetinis vaizdas. Defektai gali būti protezuojami neišimamais ir išimamais protezais. Neišimami protezai tai – vainikėliai, tiltai, laminantės, įklotai, užklotai. Išimami – dalinės ir pilnos plokštelės, lanko atraminiai protezai (biugeliai). Gydytojas, įvertinęs klinikinę situaciją, parinks Jums reikalingą protezo konstrukciją.
Burnos higiena
Tai procedūros, kurių metu nuo dantų šalinamos nemineralizuotos ir mineralizuotos apnašos. Pastarosios yra dažniausia priežastis, sąlygojanti dantenų ir kraštinio kaulo uždegimus (gingivitą bei periodontitą). Apnašų šalinimui naudojama ultrgarsiniai skaleriai, sodapūtės.Procedūra baigiama plombų bei dantų paviršių poliravimu.Po apnašų šalinimo kurį laiką gali būti stebimas dantų jautrumas temperatūriniams dirgikliams. Šį laikiną nepatogumą atperka burnos švaros ir gaivumo pojūtis.
Profilaktinė priežiūra
Tai prioritetinė sritis odontologijoje. Nuolatiniai, periodiniai pasitikrinimai užkirs kelią didesnėms sveikatos problemoms. Rekomenduojamas profilaktinių pasitikrinimų periodiškumas - kartą per metus. Ypatingas dėmesys skiriamas vaikučių dantų priežiūrai. Odontologų tikslas – užauginti kuo sveikesnį, nebijantį dantų gydytojo pacientą. Vaikučius supažindiname su kabineto aplinka, mokome dantų valymo. Yra taikomos efektyvios dantų karieso profilaktikos priemonės, dedami silantai, dantukai fluoruojami.
Dentalinės rentgeno nuotraukos
Dentalinės rentgeno nuotraukos - tai pagalbinis pacientų tyrimo metodas. Dažniausiai jis atliekamas, kai reikia patikslinti diagnozę, įvertinti gydymo kokybę. Apšvitos dozė dentalinių rentgenodiagnostinių procedūrų metu yra maža. Naudojant modernią įrangą ir taikant gerosios praktikos rekomendacijas, dantų rentgeno procedūras galima saugiai atlikti ir nėštumo metu. Tyrimo metu siekiama optimalaus vaizdo kokybės ir paciento apšvitos balanso. Parenkami konkretūs įrangos parametrai atsižvelgiant į konkretų pacientą. Taip pat yra naudojamos individualios saugos priemonės.